Weźmijcie Ducha Świętego! (J 20, 22)
Weźmijcie Ducha Świętego! (J 20, 22)

28 grudnia 2014

Oktawa Narodzenia Pańskiego; Święto Rodziny Świętej

 

 

 

Rodzina Bogiem silna – to jest zarazem rodzina jako siła człowieka: rodzina szlachetnych ludzi. Rodzina ludzi wzajemnie obdarzających się miłością i zaufaniem. Rodzina „szczęśliwa” i uszczęśliwiająca. Arka Przymierza.

JAN PAWEŁII, Homilia podczas Mszy świętej odprawionej dla rodzin, Szczecin, 1987

 

 

 

 • Msze święte w naszym kościele odbywają się codziennie: w dni powszednie o godz. 18.30, zaś w niedzielę o godz. 17.30.
 • W dniach 23 grudnia – 6 stycznia Msze święte w Kościele Akademickim sprawowane będą tylko w niedziele o godz. 17.30.
 • Zapraszam do udziału w  styczniowych spotkaniach Duszpasterstwa Akademickiego WESOŁA54. W kolejne wtorki spotkania poświęcone nauczaniu Jana Pawła II (czytamy encyklikę Dives in misericordia), spotkania biblijne mające na celu poznanie Pisma świętego oraz rozwijanie umiejętności modlitwy Słowem Bożym (obecnie wraz z ks. Tomaszem Siemieńcem poznajemy Księgę Rodzaju) oraz kolejne spotkanie, tym razem warsztatowe, w cyklu zatytułowanym On, ona i… te sprawy, na temat relacji wszelakich, ze wskazaniem na damsko-męskie. Poprzedzone ono będzie Mszą świętą w intencji powołań do małżeństwa i życia rodzinnego.
 • W kolejne czwartki adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez młodzież przygotowującą się do Światowych Dni Młodzieży. Zapraszamy także dorosłych.
 • Trwają zapisy na organizowany w naszym Ośrodku Kurs przedmałżeński prowadzony przy użyciu metod aktywizujących. Rozpoczęcie w środę 14 stycznia o godz. 18.00. Więcej informacji na folderach i na stronie internetowej.
 • W niedzielę 11 stycznia gościć będziemy w naszym kościele Jędrzejowski Chór Miejski: swoim śpiewem stworzą oprawę Mszy świętej o godz. 17.30., a po niej – koncert kolęd i pastorałek.
 • W niedzielę 18 stycznia w naszym Kościele zostanie otwarta wystawa ikon, towarzysząca Tygodniowi Modlitw o Jedność Chrześcijan. Potrwa ona blisko tydzień, a połączona będzie z pokazami prac warsztatowych przy tworzeniu ikony. Będzie to pierwszy ważny krok do stworzenia przy naszym Ośrodku Duszpasterskim Pracowni/Szkoły Pisania Ikon.
 • Zapraszam do udziału w spotkaniach Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT przy naszym Ośrodku. W nadchodzącym roku spotkania będą częścią ogólnopolskiego projektu zatytułowanego „Jan Paweł II dla biznesu”. Najbliższe opłatkowe spotkanie w ostatnią środę miesiąca, 28 stycznia.
 • W sobotę 10 stycznia o godz. 9.00. w WSD kolejne spotkanie w ramach Kieleckiego Forum Myśli Chrześcijańskiej STUDNIA. Tematem styczniowych wykładów jest Bóg.
 • Teatr WSD w Kielcach zaprasza na spektakl pt. „Q. Historia Jonasza”. Wystawiany jest w kolejne weekendy stycznia o godz. 19.00. Wstęp wolny.
 • Teatr przy Sanktuarium Św. Józefa w Kielcach zaprasza na spektakl pt. „Nowa Opowieść Wigilijna”. Wystawiany jest w kolejne niedziele oraz w uroczystość Trzech Króli o godz. 19.00.
 • Bardzo się cieszymy obecnością wszystkich na dzisiejszej Eucharystii. Jednocześnie gorąco zapraszam do włączenia się w dzieło współtworzenia ośrodka duszpasterskiego przy kościele św. Jana Pawła II. Zapraszamy chętnych do służby liturgicznej; są ciągle miejsca w naszym zespole muzycznym, który pragniemy rozwijać; szukamy wsparcia tych, którzy chcieliby nam pomóc w doskonaleniu naszej obecności w internecie.
 • Kancelaria Kościoła Akademickiego czynna jest po każdej mszy świętej; informacje udzielane są także telefonicznie.
 • Kolekta zebrana podczas Mszy niedzielnej (21 grudnia): 77 zł.