Weźmijcie Ducha Świętego! (J 20, 22)
Weźmijcie Ducha Świętego! (J 20, 22)

11 stycznia 2015

Niedziela. Święto Chrztu Pańskiego.

 

 

 

 

 Chrzest, czyli początek spotkania, obcowania, zjednoczenia, do którego całe życie doczesne jest tylko wstępem i wprowadzeniem, a spełnienie i pełnia należy do wieczności.

Jan Paweł II, Homilia w czasie Mszy świętej odprawionej na Błoniach, Kraków, 1979

 

 • Msze święte w Kościele Akademickim sprawowane są codziennie: w dni powszednie o godz. 18.30, zaś w niedzielę o godz. 17.30.
 • Bardzo serdecznie dziękuję za oprawę dzisiejszej Mszy świętej oraz koncert kolęd i pastorałek Jędrzejowskiemu Chórowi Miejskiemu.
 • Zapraszam do udziału w  styczniowych spotkaniach Duszpasterstwa Akademickiego WESOŁA54. Wyjątkowo już w najbliższy wtorek kolejne spotkanie biblijne. W kolejne wtorki spotkania poświęcone nauczaniu Jana Pawła II oraz cykl zatytułowany On, ona i… te sprawy, na temat relacji wszelakich, ze wskazaniem na damsko-męskie. Poprzedzone ono będzie Mszą świętą w intencji powołań do małżeństwa i życia rodzinnego. Do modlitwy zapraszamy ludzi młodych, ale także rodziców czy dziadków.
 • W najbliższy czwartek nie będzie cotygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 • W najbliższą środę 14 stycznia o godz. 18.00. w naszym Ośrodku rozpoczyna się kolejny Kurs przedmałżeński prowadzony przy użyciu metod aktywizujących. Wprawdzie jest już komplet, gdyby jednak byli chętni – utworzymy dodatkową grupę. Więcej informacji na folderach i na stronie internetowej.
 • W piątek 16 stycznia w dawnej synagodze w Chmielniku odbędzie się konferencja z okazji Dnia Judaizmu. W jej ramach dyskusje, wykłady, promocje książkowe i filmowe. Początek o godz. 9.00.
 • W najbliższą niedzielę 18 stycznia w naszym Kościele zostanie otwarta wystawa ikon, towarzysząca Tygodniowi Modlitw o Jedność Chrześcijan i potrwa do 23 stycznia. Połączona będzie z pokazami prac warsztatowych przy tworzeniu ikony. Będzie to pierwszy ważny krok do stworzenia przy naszym Ośrodku Duszpasterskim Pracowni/Szkoły Pisania Ikon. Szczegółowy plan pokazów na plakacie w gablocie oraz na stronie internetowej.
 • 19 stycznia w poniedziałek o godz. 18.00. w naszym Kościele odbędzie się Nabożeństwo Słowa Bożego w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Przewodniczył będzie ks. bp Jan Piotrowski, zaś kazanie wygłosi Andrzej Jeziernicki, pastor Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej.
 • Zapraszamy do udziału w spotkaniach Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT przy naszym Ośrodku. W bieżącym roku spotkania będą częścią ogólnopolskiego projektu zatytułowanego „Jan Paweł II dla biznesu”. Najbliższe opłatkowe spotkanie w ostatnią środę miesiąca, 28 stycznia.
 • W sobotę 24 stycznia o godz. 9.00. w WSD kolejne spotkanie w ramach Kieleckiego Forum Myśli Chrześcijańskiej STUDNIA. Tematem styczniowych wykładów jest Bóg.
 • W ostatnim tygodniu stycznia udajemy się z doroczną kolędą do akademików. Gdyby jednak ktoś ze studentów mieszkających poza akademikiem życzył sobie wizyty księdza – można się zgłosić bezpośrednio do Kancelarii bądź telefonicznie.
 • Teatr WSD w Kielcach zaprasza na spektakl pt. „Q. Historia Jonasza”. Wystawiany jest w kolejne weekendy stycznia o godz. 19.00. Wstęp wolny.
 • Gorąco zapraszamy do włączenia się w dzieło współtworzenia ośrodka duszpasterskiego przy kościele św. Jana Pawła II. Niebawem swą działalność rozpocznie Ośrodek Inspiracji Psychologicznej oraz Pracownia Pisania Ikon.
 • Kancelaria Kościoła Akademickiego czynna jest po każdej Mszy świętej; informacje udzielane są także telefonicznie.
 • Kolekta zebrana podczas Mszy niedzielnej (4 stycznia): 77 zł.

 

go to this site electrum bitcoin wallet android dizimob1.com/index.php more information is crypto mining worth it 2017

dogecoin clicker click this link now how much money bitcoin miners make