Weźmijcie Ducha Świętego! (J 20, 22)
Weźmijcie Ducha Świętego! (J 20, 22)

18 stycznia 2015

2. niedziela zwykła (B).

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

 

 

 

Modlitwa powinna być zawsze wyrazem tego niepokoju, który jest tęsknotą za jednością, a więc jedną z koniecznych form miłości, jaką żywimy do Chrystusa i do Ojca bogatego w miłosierdzie.

Jan Paweł II, Encyklika o działalności ekumenicznej "Ut unum sint", 1995

 

 

 • Msze święte w Kościele Akademickim sprawowane są codziennie: w dni powszednie o godz. 18.30, zaś w niedzielę o godz. 17.30.
 • Bardzo serdecznie dziękujemy za udział w ubiegłą niedzielę w koncercie kolęd i pastorałek w wykonaniu Jędrzejowskiego Chóru Miejskiego.
 • Zapraszam do udziału w spotkaniach Duszpasterstwa Akademickiego WESOŁA54. W najbliższy wtorek spotkanie formacyjne Duszpasterstwa. W kolejne zaś wtorki spotkania poświęcone nauczaniu Jana Pawła II, Księdze Rodzaju oraz cykl zatytułowany On, ona i… te sprawy połączony z konferencją i Mszą świętą w intencji powołań do małżeństwa i życia rodzinnego. Do modlitwy zapraszamy ludzi młodych, ale także rodziców czy dziadków.
 • W najbliższy czwartek po Mszy świętej cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • Trwa w naszym Ośrodku Kurs przedmałżeński prowadzony przy użyciu metod aktywizujących. Kolejny rozpocznie się 15 kwietnia. Więcej informacji na folderach i na stronie internetowej.
 • W dniach 18-23 stycznia w naszym Kościele odbywać się będzie wystawa ikon, którą będzie można oglądać od wtorku do piątku w godzinach 11.00-13.00 oraz 18.00-20.30. Jej otwarciu towarzyszyła konferencja p. Michała Płoskiego. Ponadto codziennie o godz. 19.00 odbywać się będą pokazy prac warsztatowych przybliżające kolejne fazy tworzenia ikony. Będzie to pierwszy ważny krok do stworzenia przy naszym Ośrodku Duszpasterskim Pracowni/Szkoły Pisania Ikon. Szczegółowy plan pokazów na plakacie w gablocie oraz na stronie internetowej.
 • W poniedziałek 19 stycznia o godz. 18.00. w naszym Kościele odbędzie się Nabożeństwo Słowa Bożego w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Przewodniczył będzie ks. bp Jan Piotrowski, zaś kazanie wygłosi Andrzej Jeziernicki, pastor Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej.
 • Zapraszamy do udziału w spotkaniach Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT przy naszym Ośrodku. W bieżącym roku spotkania będą częścią ogólnopolskiego projektu zatytułowanego „Jan Paweł II dla biznesu”. Najbliższe opłatkowe spotkanie w ostatnią środę miesiąca, 28 stycznia.
 • W najbliższą sobotę 24 stycznia o godz. 9.00. w WSD kolejne spotkanie w ramach Kieleckiego Forum Myśli Chrześcijańskiej STUDNIA. Tematem styczniowych wykładów jest Bóg.
 • W dniach 26-27 stycznia udajemy się z doroczną kolędą do akademików. Gdyby jednak ktoś ze studentów mieszkających poza akademikiem życzył sobie wizyty księdza – można się zgłosić bezpośrednio do Kancelarii bądź telefonicznie.
 • Już teraz pragniemy poinformować o najnowszej lutowej inicjatywie naszego Duszpasterstwa: Heartowanie ducha. W sobotę 14 lutego zapraszamy chętnych na zabawę ostatkową, zaś w niedzielę 15 lutego uroczysta Msza święta o powołania do małżeństwa i życia rodzinnego. Następnie w naszym Ośrodku – Walentynki dla singli: poezja śpiewana, gry, zabawy i kolacja przy świecach. Szczegóły wkrótce.
 • Gorąco zapraszamy do włączenia się w dzieło współtworzenia ośrodka duszpasterskiego przy kościele św. Jana Pawła II. Niebawem swą działalność rozpocznie Ośrodek Inspiracji Psychologicznej oraz Pracownia Pisania Ikon.
 • Kancelaria Kościoła Akademickiego czynna jest po każdej Mszy świętej; informacje udzielane są także telefonicznie. Zapraszamy na naszą stronę internetową: www.wesola54.pl
 • Kolekta zebrana podczas Mszy niedzielnej (11 stycznia): 133 zł.

 

dizimob1.com http://dizimob1.com