Weźmijcie Ducha Świętego! (J 20, 22)
Weźmijcie Ducha Świętego! (J 20, 22)

25 stycznia

3. niedziela zwykła (B)

 

 

 

 

 

„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”, czyli przyjmijcie radosną nowinę o miłości, o przybraniu za synów Bożych, a więc o braterstwie"

Jan Paweł II, Adhortacja Reconciliatio et paenitentia  o pojednaniu i pokucie w dzisiejszym posłannictwie Kościoła, 1983

 

 • Msze święte w Kościele Akademickim sprawowane są codziennie: w dni powszednie o godz. 18.30, zaś w niedzielę o godz. 17.30
 • Bardzo serdecznie dziękuję za udział w ubiegłotygodniowych spotkaniach – otwarciu Wystawy Ikon oraz Ekumenicznym Nabożeństwie Słowa.
 • Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i zorganizowanie Wystawy Ikon oraz w przeprowadzenie pokazów prac warsztatowych. Owocem jest zarówno grupa kilkuset osób, która odwiedziła wystawę oraz liczna grupa osób chcących rozwijać swoje pasje artystyczne i duchowe w ramach Szkoły Pisania Ikon. Podziękowania składam na ręce p. Ewy Sadowskiej.
 • Od jutra rozpoczynamy doroczną wizytę kolędową w akademikach. Najpierw odwiedzimy akademiki UJK: poniedziałek (Fama, Melodia) i wtorek (Odyseja, Łącznik), następnie akademiki PŚ: w środę (Filon, Bartek) i w czwartek (Asystent, Mimoza, Proton). Rozpoczęcie codziennie o godz. 19.15. Szczegółowy program kolędy znaleźć można na naszej stronie internetowej. Gdyby jednak ktoś ze studentów mieszkających poza akademikiem życzył sobie wizyty księdza – można się zgłosić bezpośrednio do Kancelarii bądź telefonicznie.
 • Zapraszamy do udziału w spotkaniach Duszpasterstwa Akademickiego WESOŁA54. W najbliższy wtorek spotkania nie będzie z powodu kolędy, jednak już w lutym kolejne propozycje: spotkania poświęcone Biblii, nauczaniu JPII, modlitwie, relacjom damsko-męskim; wykład nt. Krucjat średniowiecznych oraz inauguracja Akademii Przedsiębiorczości.
 • W najbliższy czwartek z powodu kolędy nie będzie cotygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 • Trwa w naszym Ośrodku Kurs przedmałżeński prowadzony przy użyciu metod aktywizujących. Kolejny rozpocznie się 15 kwietnia. Więcej informacji na folderach i na stronie internetowej.
 • W najbliższą środę 28 stycznia odbędzie się spotkanie Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT, która działa przy naszym Ośrodku. Tegoroczne spotkania są częścią ogólnopolskiego projektu zatytułowanego „Jan Paweł II dla biznesu”. Jest to program rozwoju osobistego inspirowany nauczaniem Świętego Papieża, który pozwala rozpoznać wielkość Bożych darów, głębię własnego powołania oraz doniosłość misji, do której zostaliśmy wezwani. Początek o godz. 18.00. Więcej szczegółów na stronie internetowej.
 • W soboty 14 i 28 lutego o godz. 9.00. w WSD kolejne spotkania w ramach Kieleckiego Forum Myśli Chrześcijańskiej STUDNIA. Tematem lutowych wykładów jest Prawda.
 • Już teraz pragniemy poinformować o najnowszej lutowej inicjatywie naszego Duszpasterstwa: HEARTowanie ducha. W sobotę 14 lutego zapraszamy chętnych na zabawę ostatkową, zaś w niedzielę 15 lutego uroczysta Msza święta o powołania do małżeństwa i życia rodzinnego. Następnie w naszym Ośrodku – Walentynki dla singli: poezja śpiewana, gry, zabawy i kolacja przy świecach. Szczegóły na stronie internetowej.
 • Gorąco zapraszamy do włączenia się w dzieło współtworzenia ośrodka duszpasterskiego przy kościele św. Jana Pawła II. Niebawem swą działalność rozpocznie Ośrodek Inspiracji Psychologicznej, Pracownia Pisania Ikon oraz Akademia Przedsiębiorczości. Jeśli będą chętni - rozpoczniemy spotkania na temat filozofii.
 • Kancelaria Kościoła Akademickiego czynna jest po każdej mszy świętej; informacje udzielane są także telefonicznie.
 • Kolekta zebrana podczas Mszy niedzielnej (18 stycznia): 437 zł.