Weźmijcie Ducha Świętego! (J 20, 22)
Weźmijcie Ducha Świętego! (J 20, 22)

1 lutego

4. niedziela zwykła (B)

 

 

 

 

 • Msze święte w Kościele Akademickim sprawowane są codziennie: w dni powszednie o godz. 18.30, zaś w niedzielę o godz. 17.30.
 • Bardzo dziękuję wszystkim, którzy współprowadzili wraz ze mną tegoroczną wizytę kolędową w akademikach. Dziękuję zarówno osobom z Duszpasterstwa WESOŁA54, jak i – a może przede wszystkim – alumnom z kieleckiego Seminarium Duchownego, którzy w kolędzie uczestniczyli po raz  pierwszy. Gdyby jednak ktoś ze studentów mieszkających poza akademikiem życzył sobie wizyty księdza – można się zgłosić bezpośrednio do Kancelarii bądź telefonicznie.
 • Zapraszam do udziału w spotkaniach Duszpasterstwa Akademickiego WESOŁA54. W najbliższy wtorek na nasze spotkanie przybędą wyświęceni przed dwoma tygodniami Księża Diakoni. W kolejne wtorki spotkania poświęcone Biblii, nauczaniu JPII, modlitwie, relacjom damsko-męskim; wykład nt. Krucjat średniowiecznych, zaś w marcu – inauguracja Akademii Przedsiębiorczości.
 • Pragniemy poinformować i zaprosić na najnowszą lutową inicjatywę naszego Duszpasterstwa: HEARTowanie ducha. W sobotę 14 lutego zapraszamy chętnych na zabawę ostatkową (początek: 19.30) zaś w niedzielę 15 lutego uroczysta Msza święta o powołania do małżeństwa i życia rodzinnego. Następnie w naszym Ośrodku – Walentynki dla singli: poezja śpiewana, gry, zabawy i kolacja przy świecach. Szczegóły na stronie internetowej i na plakacie.
 • Jutro, tj. w poniedziałek w kieleckich Akademikach odbędzie się czuwanie przy symbolach ŚDM. O godz. 20.00 w akademiku Filon czuwanie modlitewne zorganizują Duszpasterstwa – Francesco i Wesoła, zaś o godz. 21.00 w akademiku FAMA czuwanie zorganizuje DA ZCB.
 • Najbliższy piątek jest pierwszym miesiąca lutego. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. O godz. 17.45 adoracja młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Następnie o godz. 18.30 Msza święta, a po niej – radosne uwielbienie.
 • Trwa w naszym Ośrodku Kurs przedmałżeński prowadzony przy użyciu metod aktywizujących. Kolejny rozpocznie się 15 kwietnia. Więcej informacji na folderach i na stronie internetowej.
 • Wczoraj rozpoczęliśmy w naszym DA sezon narciarski. Jeśli tylko będą chętni – z pewnością wyjazdy będą kontynuowane.
 • W środę 11 lutego odbędzie się kolejne spotkanie Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT, która działa przy naszym Ośrodku. Tegoroczne spotkania są częścią ogólnopolskiego projektu zatytułowanego „Jan Paweł II dla biznesu”. Jest to program rozwoju osobistego inspirowany nauczaniem Świętego Papieża, który pozwala rozpoznać wielkość Bożych darów, głębię własnego powołania oraz doniosłość misji, do której zostaliśmy wezwani. Początek o godz. 18.00. Więcej szczegółów na stronie internetowej.
 • W soboty 14 i 28 lutego o godz. 9.00. w WSD kolejne spotkania w ramach Kieleckiego Forum Myśli Chrześcijańskiej STUDNIA. Tematem lutowych wykładów jest Prawda.
 • Gorąco zapraszamy do włączenia się w dzieło współtworzenia ośrodka duszpasterskiego przy kościele św. Jana Pawła II. Niebawem swą działalność rozpocznie Ośrodek Inspiracji Psychologicznej, Pracownia Pisania Ikon oraz Akademia Przedsiębiorczości. Jeśli będą chętni – rozpoczniemy spotkania na temat filozofii.
 • Kancelaria Kościoła Akademickiego czynna jest po każdej mszy świętej; informacje udzielane są także telefonicznie.
 • Kolekta zebrana podczas Mszy niedzielnej (18 stycznia): 120 zł.

dizimob1.com

explanation ethereum wallet address validation ethereum wallet validation bitcoin breaking news in hindi hop over to here conversione bitcoin euro