Weźmijcie Ducha Świętego! (J 20, 22)
Weźmijcie Ducha Świętego! (J 20, 22)

8 lutego

5. niedziela zwykła (B)

 

 

 

 

 

 • Msze święte w Kościele Akademickim sprawowane są codziennie: w dni powszednie o godz. 18.30, zaś w niedzielę o godz. 17.30.
 • Zapraszam do udziału w spotkaniach Duszpasterstwa Akademickiego WESOŁA54. W najbliższy wtorek spotkanie poświęcone modlitwie osobistej; w przyszły wtorek, w ramach cyklu „Korepetycje z chrześcijaństwa”, zapraszamy na spotkanie poświęcone krucjatom średniowiecznym. W kolejne wtorki spotkania poświęcone Biblii, nauczaniu JPII, relacjom damsko-męskim; w marcu – inauguracja Akademii Przedsiębiorczości.
 • Już w najbliższy weekend inicjatywa naszego Duszpasterstwa: HEARTowanie ducha. W sobotę 14 lutego zapraszamy chętnych na zabawę ostatkową (początek: 19.30) zaś w niedzielę 15 lutego uroczysta Msza święta o powołania do małżeństwa i życia rodzinnego. Następnie w naszym Ośrodku – Walentynki dla singli: poezja śpiewana, gry, zabawy i kolacja przy świecach. Szczegóły na stronie internetowej i na plakacie. Wciąż są wolne miejsca.
 • W najbliższą środę 11 lutego odbędzie się kolejne spotkanie Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT, która działa przy naszym Ośrodku. Tegoroczne spotkania są częścią ogólnopolskiego projektu zatytułowanego „Jan Paweł II dla biznesu”. Jest to program rozwoju osobistego inspirowany nauczaniem Świętego Papieża, który pozwala rozpoznać wielkość Bożych darów, głębię własnego powołania oraz doniosłość misji, do której zostaliśmy wezwani. Początek o godz. 18.00. Więcej szczegółów na stronie internetowej.
 • W najbliższy czwartek, drugi miesiąca lutego, o godz. 18.30. sprawowana będzie comiesięczna Msza święta w intencjach przesyłanych mailowo dzięki skrzynce umieszczone na stronie internetowej Duszpasterstwa. Zachęcamy do skorzystania.
 • Po Mszy w czwartek cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez młodzież przygotowującą się do Światowych Dni Młodzieży.
 • W najbliższy piątek o godz. 20.00 w naszym kościele, w ramach peregrynacji Symboli Światowych Dni Młodzieży, odbędzie się Nabożeństwo pokutne, spowiedź oraz czuwanie ruchów i wspólnot. Zakończy je wspólna jutrznia w sobotę o godz. 8.00.
 • Trwa w naszym Ośrodku Kurs przedmałżeński prowadzony przy użyciu metod aktywizujących. Kolejny rozpocznie się 15 kwietnia. Więcej informacji na folderach i na stronie internetowej.
 • W soboty 21 i 28 lutego o godz. 9.00. w WSD kolejne spotkania w ramach Kieleckiego Forum Myśli Chrześcijańskiej STUDNIA. Tematem lutowych wykładów jest Prawda.
 • Już teraz pragnę poinformować, że we wszystkie piątki Wielkiego Postu w Kościele Akademickim Drogi Krzyżowe odbywać się będą o godz. 19.00. Ich szeroka formuła tematyczna to: mistyka – humanistyka – technika.
 • Gorąco zapraszamy do włączenia się w dzieło współtworzenia ośrodka duszpasterskiego przy kościele św. Jana Pawła II. Niebawem swą działalność rozpocznie Ośrodek Inspiracji Psychologicznej, Pracownia Pisania Ikon oraz Akademia Przedsiębiorczości. Jeśli będą chętni – rozpoczniemy spotkania na temat filozofii.
 • Kancelaria Kościoła Akademickiego czynna jest po każdej mszy świętej; informacje udzielane są także telefonicznie.
 • Kolekta zebrana podczas Mszy niedzielnej (1 lutego): 91 zł.